Februarie, luna iubirii, a fost aniversată la Școala Gimnazială Nr. 2 cu un concurs inedit de panouri/colaje în formă de inimi, executate din materiale reciclabile, în perioada 15-24.02.2022: INIMA TA. ALEGEREA TA. Alegerea finală a fost însă a juriului de specialitate (doamna profesoară Aurora Olariu- profesor de educație plastică, doamna profesoară Lavinia Adam- responsabil cu reciclarea și doamna profesoară Alina Bundy- profesor de limba și literatura română) care a deliberat îndelung pentru a stabili câștigătorii și, în final, a decis:

Locul I: inimile claselor V C, I C și IV A

Locul II: inimile claselor VIIA și II A

Locul III: inimile claselor VI A, VI C și IV C

Și cum o inimă mare și frumoasă nu ține cont de vârstă, câștigătoare au fost și grupele din Grădinița PP 29:

Locul I: Grupa Mijlocie A

Locul II: Grupa Mică B

Locul III: Grupa Mică A

Toate inimile au fost premiate, iar adevărații câștigători sunt copiii care au învățat să prețuiască natura și să îi iubească pe cei din jur.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s