În data de 10 iunie, Societatea de Geografie din România - filiala Timiș și Inspectoratul Școlar Județean, prin dl. inspector școlar Kiss Francisc, au acordat diplome, medalii și cupe elevilor care au performat în acest an școlar la concursurile și olimpiada de geografie. 
Elevul Predescu Albert din clasa a VII-a B a primit diploma cu PREMIUL I obținut la etapa națională a Concursului Național de Geografie TERRA, cu un punctaj maxim de 100 puncte, iar elevele Pilatec Alissia și Crîștiu Alexandra, din clasa a VIII-a A, au primit diplomele de la etapa județeană a Olimpiadei de Geografie, cu PREMIUL I și respectiv PREMIUL III.
Școala Gimnazială nr. 2 se mândrește cu voi !
Felicitări și o vacanță cu cât mai multe călătorii pe meridiane !

 

 

 

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Back to top