Grupa mijlocie B impreuna cu clasa a II a C - activitate extracurriculara. Doamnele Laura Vatris si Diana Barbu au organizat o vizita impreuna cu un grup de 50 copii la Fabrica de globuri de la Gottlob-SC Morranduzzo SRL. In data de 13 noiembrie 2015 grupul s-a deplasat cu un autocar la fabrica de globuri. Aceasta vizita a avut ca scop informarea copiilor despre precesul de fabricare a globurilor, brazilor artificiali si a betelei, mai ales ca in curand ne pregatim de sarbatorile de iarna. Copiii au primit in dar crengute de brad, betela si globuri. 
        In data de 15 decembrie 2015 in sala de grupa a avut loc serbarea de iarna "Iata, vine Mos Craciun!". La serbare au participat parintii si bunicii prescolarilor. Doamnele educatoare Laura Vatris si Marinela Sbircea au indrumat copii in recitarea poeziilor si a cantecelor/colindelor specifice acestui anotimp. Prescolarii au fost costumati in fulgi de zapada-fetele si spiridusi-baietii. In timpul serbarii a venit Mos Craciun cu daruri pentru copii.
0
0
0
s2sdefault
powered by social2s