Ziua Carierei

Publicat: Joi, 04 Aprilie 2019

Marţi, 2 aprilie 2019, a avut loc la Şcoala Gimnazială Nr.2 din Timişoara Ziua Carierei. În cadrul acestei activităţi, care i-a avut ca invitaţi pe D-na Magistrat pensionat Lector Dr. Minodora Vladu şi pe Dl. Conferenţiar Dr. Emilian-Damian Popovici, elevii claselor a VII-a și a VIII-a au putut afla informaţii despre domeniile Justiției şi al Sănătăţii, de la reprezentanţi de top ai acestor domenii. Invitaţii noştri au împărtăşit elevilor aspecte din cariera lor, din provocările domeniului lor de activitate, amintind ce i-a determinat să aleagă cariera respectivă, cât de important este să îţi placă ceea ce faci şi cât de multă muncă stă la baza adevăratei performanţe. Elevilor noştri le-a plăcut foarte mult această activitate!

 

Accesări: 12
0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Cabinet Psihologie

psihologieÎn cadrul şcolii noastre funcţionează un cabinet de asistenţă psihopedagogică coordonat de consilier şcolar Doina-Maria Grab.

Detalii...

 

Cabinet Logopedie

abcÎn cadrul şcolii noastre funcţionează un modern cabinet de logopedie. Aici sunt corectate cu succes...

Detalii...

Cabinet Medical Şcolar

cabinetÎn cadrul şcolii noastre funcţionează un cabinet medical. Consultaţi programul cabinetului...

Detalii...