• Şcoala Gimnazială nr. 2 Timişoara
  Şcoala Gimnazială nr. 2 Timişoara
 • Şcoala Gimnazială nr. 2 Timişoara
  Şcoala Gimnazială nr. 2 Timişoara
  Şcoala trebuie să te înveţe a fi propriul tău dascăl, cel mai bun şi cel mai aspru. – Nicolae Iorga
 • Certificat Cambridge
  Certificat Cambridge
  Examene Cambridge: YLE MOVERS și KET

Marţi, 2 aprilie 2019, a avut loc la Şcoala Gimnazială Nr.2 din Timişoara Ziua Carierei.

În cadrul acestei activităţi, care i-a avut ca invitaţi pe D-na Magistrat pensionat Lector Dr. Minodora Vladu şi pe Dl. Conferenţiar Dr. Emilian-Damian Popovici, elevii claselor a VII-a și a VIII-a au putut afla informaţii despre domeniile Justiției şi al Sănătăţii, de la reprezentanţi de top ai acestor domenii. Invitaţii noştri au împărtăşit elevilor aspecte din cariera lor, din provocările domeniului lor de activitate, amintind ce i-a determinat să aleagă cariera respectivă, cât de important este să îţi placă ceea ce faci şi cât de multă muncă stă la baza adevăratei performanţe. Elevilor noştri le-a plăcut foarte mult această activitate!

 

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Back to top