Oferta educaţională
    ,,Fiecare copil pe care-l instruim este un om pe care-l câștigăm!,, (Victor Hugo)

Viziune

serbariÎntr-o societate aflată în permanentă schimbare, calitatea educaţiei oferite de şcoala noastră este menită să asigure tuturor copiilor şanse egale pentru integrarea în licee şi şcoli profesionale şi pentru adaptarea la viaţa socială.

Misiune

excursiiPregătim elevii pentru viaţă, pentru a face faţă tuturor problemelor generate de societatea în care trăim. Acordăm şanse egale tuturor elevilor pentru succesul integrării lor în viaţă, tratând ecare elev conform particularităţilor sale. Oferim posibilitatea dezvoltării personale a elevilor prin achiziţia unor cunoştinţe de bază şi încercăm să răspundem aşteptărilor comunităţii privind formarea elevilor pentru viaţa cotidiană: dezvoltarea capacităţilor şi aptitudinilor de comunicare, colaborare, acţiune şi decizie prin crearea unui climat educativ stimulativ, care să valorizeze personalitatea ecărui elev.